Neznáme kryptomeny

nove kryptomeny b

Asi každý pozná kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum a Binance Coin. Ale kryptomeny NEO a VET určite veľa ľudí nepozná.

Kryptomena NEO

Kryptomena NEO dávnejšie známa ako AntShares je platforma zameraná na digitálne aktivity a smart kontrakty.  Projekt, ktorý zabezpečuje decentralizovanú platformu pre spracovanie a vytváranie aplikácií a digitálnych aktivít v technológií blockchain. Poznáme mnoho kľúčových bodov o kryptomene NEO:

Digitálne aktíva – zabezpečuje spravovanie a vydávanie digitálnych aktív, známych ako tokeny.  Tokeny majú vlastné práva a hodnoty.

Smart kontrakty – umožňuje spúšťať a vytvárať smart kontrakty – programy, ktoré automaticky vykonávajú určené úlohy podľa základných podmienok.

Identita – má funkciu identifikácie, ktorá zabezpečuje overiť reálnu identifikáciu podnikov a jednotlivcov.  Užitočná je v rôznych oblastiach hlavne  vo finančnom sektore.

NEO je primárna kryptomena na platforme, ktorá generuje plynutím času pri držaní NEO v digitálnej peňaženke.  Projekt si dáva cieľ vytvoriť ekosystém pre digitálne aktíva a pridať hodnotu finančným procesom. 

Kryptomena MIOTA

Stala sa súčasťou projektu IOTA, ktorý sa zameriava hlavne na digitálnu ekonomiku a inovatívne riešenia. Kryptomena MIOTA je symbolom pre tokeny, ktoré používajú v platforme. Napíšeme základne informácie o kryptomene ako:

Žiadne poplatky – IOTA sa odlišuje od klasických blockchainov, kde sa nepoužívajú tradičné reťazce a bloky. Hlavne využívajú štruktúru Tangle, ktoré zabezpečujú transakcie bez poplatkov. Predpokladá sa väčší nárast používateľov.

Tangle – distribuovaný graf, ktorý zabezpečuje potvrdenie transakcie.  Nové transakcie sú viazané na predchádzajúce transakcie.

Kryptomena VET

VenChain Token alebo VET, ktorý je súčasťou VeChain. VeChain je blockchainová platforma zameraná na manažment logistických procesov, sledovanie dodávateľského reťazca s dôrazom na efektívnosť a transparentnosť.  VeChain vylepšuje správy dodávateľského reťazca a logistiky pomocou blockchainovej technológie.  Má veľa partnerov s vládnymi inštitúciami a veľkými spoločnosťami.

You may also like